ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп на врвот, двајца починати и 80 новозаразени

1.255

Во последните 24 часа се направени 3.761 тестирање, а регистрирани се 1.216 нови случаи на Ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 624, Прилеп – 80, а и во се зголемува бројот на новозаболени со 50 во Битола .Пријавени се вкупно 15 починати лица на возраст од 53 до 94 години, и тоа: 6 пациенти од Скопје, по две починати лица од Прилеп, Тетово и од Кочани и по 1 починато лице од Куманово, Битола и од Крушево. 14 пациенти се починати во болнички, а еден во домашни услови.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе