ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп новогодишно се украсува

662

Централното градско подрачје сепак, и оваа година ќе биде осветлено и украсено во духот на новогодишните празници, зашто од денеска започна новогодишното украсување на градот Прилеп.

 „Без дополнителни импликации на општинскиот буџет, украсувањето на градот,

ќе биде со истите новогодишни украси од изминатите години,“

информираат од прес службата на Локална самоуправа Прилеп,

од каде дополнуваат дека во рамките на надлежностите активно се работи на решавање на проблемите со уличното осветлување и семафорите кои што  не се во функција.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе