ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп, петок, 31 јули, нема новозаразени од Ковид 19, а еден од општина Долнени

400

Од Центарот за јавно здравје информираат дека во изминатото деноноќие во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а 5 лица оздравеле од заразната болест.
Еден нов случај на Ковид-19 е регистриран во општина Долнени;
Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 37 се наоѓаат на домашно, а 16 на болничко лекување;
Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 66 лица.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе