CSS Template

Прилеп, петок, 31 јули, нема новозаразени од Ковид 19, а еден од општина Долнени

152

Од Центарот за јавно здравје информираат дека во изминатото деноноќие во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а 5 лица оздравеле од заразната болест.
Еден нов случај на Ковид-19 е регистриран во општина Долнени;
Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 37 се наоѓаат на домашно, а 16 на болничко лекување;
Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 66 лица.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm