ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп повторно во врвот според новозаразени, тројца починаа од последици со Ковид 19

715

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.127 тестирања, а регистрирани се 1.022 нови случаи на Ковид-19. Најмногу во Скопје-463, додека Прилеп е втор со 68 ново дијагностицирани со корона вирус. Починати се 41 лице, од кои двајца од Прилеп (56 и 71г).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 680 оздравени пациенти од кои реси половината се од Скопје-274, а од Прилеп се 51 лице.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе