ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец лишен од слобода – физички ја нападнал сопругата

409

Од полициската хроника уште една информација за физичко насилство :

„На 09.06.2022 од Градска болница Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода К.Л.(40) од Прилеп затоа што претходно
физички ја нападнал неговата 41-годишна сопруга. Според пријавеното, таа се обидела да го заплаши со остар предмет, но при обид да и го одземе К.Л. се здобил со повреди. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“ .

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе