ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанецот Мартин Јованоски води на Светскиот куп во Турција

936

Прекрасни весни доаѓаат од Турција каде се одржува Светски куп во параглајдерство. Прилепскиот параглајдер Мартин Јованоски е предводник во досегашните натпревари.

Да навиваме за Мартин Јованоски! После 3 трки Мартин е во водство на Светскиот куп во Аксарај Турција 04/09 – 11/09/2021, соопшти Воздухопловната Федерацијата на Македонија

https://www.facebook.com/586425849/videos/446251713513491/

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе