ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските џудо тренери се усовршуваа во соседството

473

Известува Никола Димески

„Техничко усовршување за учење на млади џудисти на возраст од 8 до 12 години“ беше темата на семинарот за тренери која се одржа викендов на 16 и 17 ноември во Белград – Р. Србија.
Предавач на семинарот беше јапонскиот џудо експерт Хироши Катаниши – 8 Dan. Од прилепските џудо клубови на семинарот учествуваа Пролетер со младиот тренер Александар Димитроски, Џудо Клубот Сеишин Прилеп зеде активно учество на овој семинар со свои стручни кадри, тренерите Дејан Мицкоски и Мики Чадамов и од џудо ветераните тренерот Киро Здравески. Од Џудо Клубот Санкаку претставник беше Благојче Митрески кандидат Мајстор и актуелен џудо судија.
Семинатор се одржа под мотото „Подобри го својот клуб“.
Стекнатото знаење на ваквите семинари е неопходно за работа со младите категории, зашто надградбата на тренерската вештина ќе придонесе за реализација на правилна и успешна програма со помалите возрасни групи, велат џудистите.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе