ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските фудбалерки полусезоната ја започнаа со победа

737

На стартот на пролетната полусезона ЖФК Деспина ја донесе првата убедлива пролетна победа, ЖФК Деспина – ЖФК Плачковица 8:0(4:0)

Тоа беше натпревар каде победникот беше решен уште во првиот дел од натпреварот. Овој пат како што велат од стручниот штаб станува збор за натпревар во кој, пред се, добија шанса помладите фудбалерки и без неколку стандардни првотимки ЖФК Деспија забележа убедлива победа.

Стрелци на головите: Ангела Стојковска (5) Катерина Милеска (1)Јована Ѓорѓиоска(1)Сара Евтинџиоска(1)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе