ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Приведен Прилепчанец во чии дом е пронајдена дрога

766

Притворен е 43 прилепчанец за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори . Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка.

Врз основа на наредба издадена од Основниот суд Прилеп, во домот на осомничениот,вчера, на 13 ноември, бил извршен претрес при што била пронајдена  дрога која осомничениот ја држел неовластено заради продажба. Пронајдената дрога хашиш во количина од 364,4 грама, била спакувана во транспарентна ПВЦ фолија, завиткана во ткаенина и скриена во помошни простории до домот на осомничениот.

Против осомничениот, надлежниот јавен обвинител поднесе предлог за определување мерка притвор до судијата на претходна постапка при Основниот суд во Прилеп. Судијата на претходна постапка го прифати предлогот и со решение на осомничениот му определи мерка притвор во траење до 30 дена.

Преземено од press24

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: