ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Проекција на кратки филмови во кино Мис Стон

630

Вечрав(петок 19,30 ч.)во киното „Мис Стон“ ќе се одржи проекција на 5 филмови од „МакеДокс“.

Ќе бидат прикажани кратките филмови „На точак” од 2015 година во режија на Горјан Атанасов, „Студантс” од 2016 година во режија на Тамара Котевска, и двата во продукција на Факултетот за драмски уметности  од Скопје.

Во рамки на програмата, ќе бидат прикажани и три кратки филма од филмската школа „Докуникулци” на „МакеДокс“ и тоа „Поинакви” во режија на Розе Симоновска, „Адолесцензура” во режија на Леа Димитрова и „Поглед во очите” во режија на Јоана Арсовска.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: