ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Работнички поуспешен од Победа

1.114

Третото коло од новата прволигашка фудбалска сезона за подновениот состав на прилепска Победа значеше пораз со екипата на Работнички со резултат од 0:2. Натпреварот се играше на стадионот Под Тумбе кафе во Битола.
Остоја Стјепановиќ со гол од пенал во 5-та минута и Петар Петковски во 60-та беа доволни за триумф на Работнички и со тоа романтичарите дојдоа до втората победа сезонава.
Во наредното коло, Победа му гостува на Силекс во Кратово.
Победа останува со 4 те освоени бода и се наоѓа на петтото место на табелата.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе