ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА : Нов македонски хит на Александар Темелков (ВИДЕО + ФОТО)

Птици Летајте е новиот музички хит на Темелков

716

Александар ти една песна да ја испееш педесет пати јас пак ќе те слушам ” , вака го доживуваат фановите Александар Темелков кој полека но сигурно ита кон целта.Со нов македонски музички хит ги задоволи вкусовите на својата публика.“Птици летајте” е неговото ново музичко дело кое допрва ќе допира низ аудиовизуелниот македонски музички етер. Аце гостуваше во нашата програма во живот РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА  и вели дека е многу задоволен како го прифаќа народот и дека за неговите фанови подготвува во наредниот период уште едно музичко несекојдневно изненадување.

Темелков моментално си прави баланс на музичката кариера и неговото образование , но вели дека знае и умее да го прави тоа ,  а  секако максимално и посветено продолжува со ангажмани и настапи секаде каде што ќе го повикаат. Александар во наредниот период ќе води сметка и за завршување на неговите десет песни кои ќе го промовираат и неговиот прв албум а во иднина најавува и концерт за својата публика. Разговорот од гостувањето во нашата програма може да го погледнете подолу во видеото.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе