ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА : Нов македонски хит на Александар Темелков (ВИДЕО + ФОТО)

Птици Летајте е новиот музички хит на Темелков

472

Александар ти една песна да ја испееш педесет пати јас пак ќе те слушам ” , вака го доживуваат фановите Александар Темелков кој полека но сигурно ита кон целта.Со нов македонски музички хит ги задоволи вкусовите на својата публика.“Птици летајте” е неговото ново музичко дело кое допрва ќе допира низ аудиовизуелниот македонски музички етер. Аце гостуваше во нашата програма во живот РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА  и вели дека е многу задоволен како го прифаќа народот и дека за неговите фанови подготвува во наредниот период уште едно музичко несекојдневно изненадување.

Темелков моментално си прави баланс на музичката кариера и неговото образование , но вели дека знае и умее да го прави тоа ,  а  секако максимално и посветено продолжува со ангажмани и настапи секаде каде што ќе го повикаат. Александар во наредниот период ќе води сметка и за завршување на неговите десет песни кои ќе го промовираат и неговиот прв албум а во иднина најавува и концерт за својата публика. Разговорот од гостувањето во нашата програма може да го погледнете подолу во видеото.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе