ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Рекордно висок процент на новозаразени

987

Во последните 24 часа, денеска недела, 11 октомври, се направени 1648 тестирања, а регистрирани се 383 нови случаи на Kовид-19, информира Министеството за здравство. Од нив најголем број има во Скопје со 201, нови случаи, а Прилеп е повторно во врвот со 20 новозаразени од корона вирус.

Во болнички услови починати се 7 лица, пациенти од Куманово (63г), Тетово (69г), Гевгелија (67г), Скопје (51г), Кавадарци (60г) и двајца пациенти од Битола (60 и 79г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 95 оздравени пациенти, меѓу кои нема ниту еден од Прилеп.

Досега се направени вкупно 207.891 тестирања на Ковид-19, од кои од почетокот на епидемијата вкупниот број изнесува 20937. Бројката на оздравени пациенти е 16194, на починати е 792, а во моментов бројот на активни случаи во земјава изнесува 3951.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе