ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп му „украде“ бод на Кавадарци

976

Голот на Мириани Гавашелишвил за реми на РК Прилеп во Кавадарци ги изнанади Тиквешени, а им донесе бод на ракометрите на Прилеп, кои во регуларниот дел од натпреварот имаа еден гол помалку од екипата на Тиквеш.

Кога сите помислија дека натпрварот е решен, по изведувањето на ударот од девет метри, по истекот на 60-те минути од натпреварот , Гавашелишвил, бекот на прилепечани успеа да најде простор и да ја провне топката меѓу блокот на играчите од Тиквеш, со што го изедачи реултаот 25:25 , па прилепчани од ова дерби добија бод, на нивна голема радост.

Екипата на Тиквеш на ова дерби може само да жали што остана без нова победа во Суперлигата,

Дербито во Кавадарци заврши со резултат 25-25, а херој на прилепчани беше грузискиот бек Мириани Гавашелишвил.По пет одиграни кола Прилеп е на третата позиција на табелата со две победи, реми и пораз.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе