ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп не ја доби битката со Пролет

470

Сосема поинаква игра од предходниот натпревар и без многу жар ракометари на Прлеп само во првите десетина минути успеаја да му парираат на Пролет, лесно триумфираше на полуфиналниот дуел против Прилеп во битката од групната фаза од Купот на Македонија. На одмор екипите заминаа со резултат 20-12. Одржувајќи ја удобната предност Пролет го совлада Прилеп со конечен резултат 34-25.

Најдобри стрелци кај прилепчани беа Рустамов со шест и Трајкоски со пет погодоци,а Михаил Аларов и Александар Василевски со по седум гола најефикасни во тимот на Пролет.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе