ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп поразен од Вардар Јуниор

571

Ракометарите на Прилеп полека влегуваат во форма, но патеката по која чекорат е тешка. По водството од првите десетина минути, Вардар Јуниор ја презеде иницијативата и полувремето заврши со 15:16. Второто полувреме не донесе ништо ново за прилепчани на теренот, а разликата само се зголемуваше до 17:26. Очигледната висока предност беше причина за ослободување од притисокот на теренот на гостите, па така се дојде и до крајниот резултат 28:32.

ПРИЛЕП – ВАРДАР ЈУНИОР
Сала: Р. Р. Ричко во Прилеп. Гледачи: 300. Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола. Делегат: Јово Василев од Битола.
ПРИЛЕП: Ангелески, Ивчески, Амзоски 5, Нешкоски 2, Алексоски, Илиески, Јанески 7, Сврпинов, Стојаноски 1, Галев, Шокоски 3, Симоноски, Крстески, Трајкоски, Тинтор 2, Тодески 8.
Седмерци: 3/4, Исклучувања: 10 мин.
ВАРДАР ЈУНИОР: Н. Кизиќ, М. Кизиќ, Петковски, Димов 7, Чакалиќ, Крстевски 1, Анастасовски 2, Мишевски, Трајковски, Димитров, Трпчевски 11, Николовски, Димитровски 10, Кукуловски, Атанасовски, Цветаноски.
Седмерци: 6/6, Исклучувања: 18 мин.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: