ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп сигурен против Младост

460

Во натпревар од шестото коло во плеј-аут фазата во домашната ракометна Суперлига РК Прилеп стигна до важен триумф на домашен терен над Младост со победа од 29-23 .

Сигурен и стабилен настап на ракометарите на Прилеп кои во ниту еден момент не дозволија да биде доведен до знак прашалник победникот на мечот. На полувреме РК Прилеп имаше предност од плус шест 16-10, а до крајот рутински го приведоа дуелот за конечни 28-23.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе