ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се формира детски црковен хор во храмот Св.Петка

Соопштение

568

Во црквата Св.Петка -Точила , ќе се формира детски црковен хор.Пријавувњето на кандидатите е во просториите на храмот, на 25- ти јануари (четврток) во 17,30 часот. Во детскиот хор членови можат да бидат момчиња и девојчиња од 7 до 15 годишна возраст. Пред изборот ќе претходи и предавање на тема “Музиката како средство за издигнување на човечката душа и како средство за духовно воспитување на младите, во светлина на богојавленската тајна“.

ЦЕЛОСНОТО СООПШТЕНИЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ:

 

 

 

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе