ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРИЛЕП СИ ЈА ВРАТИ ФУДБАЛСКАТА АТМОСФЕРА

1.156

На реобновениот градски стадион “Гоце Делечв“ се врати фудбалката атмосфера. Прилепчани со гордост го гледаа пријателскиот натпревар Победа – Вардар (1:1) , кој преставува прв натпревар на стадионот и официјално отворање на стадионот во Прилеп по повеќе од петгодишно реновирање. Задоволството на вљубениците на фудбалот беше ограмно! Коментираа како некогаш, навиваа на цел глас, ставаа фудбалски забелешки на овој или оној играч, изеркоа по некоја пцовка до гостинските играчи или на судиите, но се беше „фудбласки„, па, епитетот најфудбалски град како да се поврати во грдот под Марковите кули. Сега, по враќањето на фудбалот на стадионот “Гоце Делчев„ фудбалската јавност, и оние кои многу ја сакаат Победа, и оние кои сакаат само да гледаат фудбал или само фудбалски да се дружат, имаат една желба, Победа да влезе во Прва лига и публиката да грми едногласно, за до Варош да се слуша кога се навива за Победа.

Резултатот на овој натпревар и не беше битен, вежно е што стадионот „Гоце Делчев„, си го врајќа својот сјај, а фудбалерите на Победа конечно заиграа на стадион кој ги задоволува сите стандарди за добар фудбал.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе