ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Следува студено време со температури под нулата

654

Следува период на многу студено време повремено со умерен до засилен северен ветер. Преку викендот и преку ноќта наспроти недела ќе биде облачно со врнежи од снег.

Утринските температури ќе се спуштаат до -10, а во почетокот на наредната седмица на места и под -15 степени, информираат од УХМР.

Насекаде ќе се формира снежна покривка, а на планините таа ќе се зголеми.

Температурите ќе бидат под просекот за овој период и преку денот ќе останат негативни и само понекаде ќе достигнуваат некој степен над нулата.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе