ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со нутриционистички совети вашето тело на добра пат да се промени

890

Начинот на кој јадеме,  кои намирници ги комбинираме, што конзумираме, навиките кои ги користиме, може да го променат, не само нашето тело, туку и нашиот дух: енергија, мисла, среќа, самодоверба…„Комбинирано со физички вежби тоа е полн погодок „- вели, нутриционистот, Викторија Илиоска, од  Нутри Ви Клуб – Прилеп, која активно работи кон подигнување на свеста за здрава и правилна исхрана.

Какви се ефектите од нутриционистичките, стучни, совети?! Кои се резултатите?! Кои се искуствата?! Кога и зошто е потребна помош?!

Од искуствата на луѓето кои решиле да изберат здравје и да го подобрат својот изглед, да го подобрат своето расположение, самодоверба и своето здравје:

„Здраво. Ова беше моето искуство во последните две недели !Многу ми се допаѓа храната, ми дава енергија и се чуствувам доста добро. Пробав некои работи кои ми се допаѓаат. Фала на рецептите. Стомакот не го чуствувам тешко после јадење и не ми се дуе…“-  вели  Јуле, изразувајќи задоволство од нејзиниот изглед

„Можам да кажам дека се чуствувам одлично после две недели вежбање и нормализирање на исхраната. Дефинитивно не чуствувам подуеност, како што беше пред две недели. Се чуствувам полесно и тоа го покажува и вагата…Не очекувам да станам манкенка за 40 дена, но намалувам и во обем и во тежина и сум на добар пат да се вратам на поздрав живот„- вели Моника, задоволна од нејзинио нов начин на живот

„Откако почанав со оваа исхрана се чуствувам полесно, немам киселини и се чуствувам посвежо…Гледам и промени на вага, но и во огледало. Го очекувам новиот план со исхрана! Поздрав„- пишува Матеа

“Со вашата програма  за здрава исхрана и вежби се чуствувам полесно, без подуеност (која предходно ми беше скоро вообичаена), столицата ми е редовна, имам повеќе енергија. Храната е разновидна, балансирана, здрава и вкусна и релативно брзо се подготвува. И, ми се допаѓа што има прецизни објаснувања за состојките и начинот на подготовка…- пишува Емилија, задоволна од изгледот и новонастанатата зравствената состојба

„Храна е многу вкусна, за тоа немам зборови….Стомакот ми е сплескан и не ми е надуен како порано. Овие недели се чуствувам многу полесно…И, после работа со повеќе енергија, без да клапнам„- пишува Костовска

Ова говори дека промените се еснцијален дел за здраво секојдневние, а позитивна енергија е предуслов за здрав и долг живот.  Овие искуства само можат да мотивираа да одберете здравје, да одберете самодоверба и сигурност во вашето тело.

За таа цел, Нутри Ви Клубот доделува и ПРАЗНИЧЕН ВАУЧЕР од 30% попуст за СИТЕ , подготвувајќи персонализирани планови за исхрана! ДОБИЕните ВАУЧЕР може да се користат во следните 3 месеци. https://www.facebook.com/nutri.vi.club

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: