ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сообраќајка на 20 км од Плетвар, двајца повредени

890

Двајца се полесно повредени при сообраќајната несреќа што се случила претпладнето на патот Градско-Прилеп, на 20-ина километри под превојот Плетвар. Повредените се префрлени во прилепската градска болница на испитување и на лекување.
Според првичните информации од службата за итна медицинска помош од Прилеп, која била повикана да интервенира во 9.50 часот, сообраќајната несреќа била помеѓу камион и автомобил. Повредените не се во животна опасност.
Сообраќајот на превојот Плетвар е затворен за сообраќај, затоа што полицијата врши увид по случена сообраќајна незгода.
„Од 11:15 часот патниот правец Кавадарци – Прилеп пред преминот Плетвар е затворен поради вршење увид од сообраќајна незгода.“, велат од АМСМ.
Во текот на денот, МВР се очекува да соопшти детали за незгодата.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: