ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Спот) Витаминка помогна во реализација на спотот на женската состав The Chicks

727

Велешкиот женскиот музички состав The Chicks го промовира својот прв видео запис. снимен со помош на Витаминка.

Поддршката од Витаминка за младото музичко трио, значи навлегување на поп – рок музичката сцена и воопшто поддршка на македонската музичка продукција и нејзина популаризација особено кај младите.

Спотот е направен за песната „Ах тие очи“ што ветува да биде летен хит на девојкитеод Тhe Chicks, Наталија Мејанџиева, Сандра Јорданова, Моника Ѓорѓиева. Текстот за песната е авторство на трите девојки, а музикатаи аранжманот се на Сашко Костов. Аудио продукцијата е на Дино Зуќиќ , а видео продукцијата, на Иво Иванов. Спотот што изобилува со импресивни летни пејзажи е сниман на локација на Велес и околината.

The Chicks се млад музички состав од Велес со доминантна женска енергија што внесува освежување на македонската музичка сцена.

Спотот од песната

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе