ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Талески : Дали пријателска или за бодови , на градски немаше игла каде да падни (ФОТО + ВИДЕО)

1.029

За атмосферата пред и за време на натпреварите на Победа , за тоа колку само народ се збирал на едно место , за луѓето кои доаѓале од соседните Битола , Крушево, Демир Хисар , Кавадарци , Неготино , Велес , за една фудбалска магија која ја давал градот под Марковите Кули , разговаравме со човекот кој со толку желба , страст и со гордост пишуваше за црвенобелата фурија , Миле Талески , доаен на македонското и прилепското спортско новинарство.

ГУЖВА ПРЕД ГОЛОТ

Талески се потсети на натпреварите кои Победа ги играше пред својата повеќе илјадна публика , дали пријателска или за бодови , Победа секогаш била во фокусот на вниманието како во македонската спортска јавност така и на балканот , вели Талески.

Разговорот со новинарот го водеше Зоран Игески а истиот можете да го погледнете во целост подолу.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе