ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп 4 нови случаи, вкупно 50 !Тел. на дежурни маркети и аптеки за време на државен карантин

856
  • Денеска во општина Прилеп се регистрирани 4 нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот, со што вкупниот број се искачи на 50. Во самоизолација се наоѓаат 159 лица.
  • Изминатата ноќ едно лице не го почитувало полицискиот час и против него е поднесена соодветна пријава.
  • На земјоделците од општина Прилеп кои имаа пријавено штети настанати од невремето во 2018 и 2019 година, Општина Прилеп денеска им се  исплатите предвидените средства. На 1.444 лица, исплатени им се вкупно 39 милиони денари.
  • Сервисни информации за работата на маркетите, аптеките и волонтерската служба на Општина Прилеп, за време на забраната на движење во Прилеп во сабота и недела, 11 и 12 април:

Дежурни маркети:

„ФУТУРА“………………………..тел: 075 395 408

„СТИБЕРА“………………………тел: 076 741 572

„ИРНЕКС“………………………..тел: 075 308 683

„ТИНЕКС“………………………..тел: 071 275 684

„БОНИТА“……………………….тел: 070 353 609

„ЏИМИ МАРКЕТ“……………..тел: 076 790 772

„МЕГА МАРКЕТ ПАТА“…….тел:070 259 199

 

  1. Работното време на маркетите е од 07.00 до 15.00 часот, доставата на нарачаната роба маркетите ја вршат со сопствен превоз.

Дежурна аптека:

„Каракаш 2“…………………….тел:072 573 175

Работното време на аптеката е 24 часа

 

 

Волонтерска служба на Општина Прилеп:

 

Контакт телефони: 048 401 700 и 0800 00 210

 

Во деновите од викендот, сабота и недела, волонтерската служба на Општина Прилеп ќе биде достапна 24 часа, исклучиво за доставување на лекарства.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе