ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се одиграа седум, попладенво од 16,30 ч следат нови седум натпревари

Денешни натпревари и резултати

751

Резултатите од вчерашните натпревари на турнирот во мал фудбал

ЕКИПИ РЕЗУЛТАТИ
П.С. – Прилеп – Коњска сила 3 : 1
Мулти Фикс – Скара Балче 4 : 3
Теа Андреа – Теко Солар 1 : 3
Буларт Констракшн – Мит Карнем 8 : 3
Ковалски Теракота – Инфинити 3 : 0
Витаминка – Центар за возила Прва Прилеп 3 : 0
Сливница – ФК „Црнилиште“ 6 : 1

 

 Распоред на денешните натпревари за турнирот во мал фудбал :

СЕНИОРИ :

19.00 часот – Црна Река – Портал
19.50 часот – Тргачо – ФК Големо Коњари
20.40 часот – Ресторан Т’га за Југ – Мермерен комбинат
21.30 часот – Марфил – Стипта Комерц

Откажа екипата на Стари Волци.На нивно место нов екипа

 ВЕТЕРАНИ

16.30 часот – ОМР Прилеп – Комфи Ангел
17.20 часот – Изофас – ( екипа од Дебреште или со ЛСС)
18.10 часот – Портал –Електро елементи-Паркетар Горан

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе