ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Трета лига југ : Крушевчани ја “наполнија” Марена – Коњарци “наполнети” од Д.Езеро

1.009

Вкупно 37 погодоци постигнати на 7 натпревари во рамките од 22-то коло во третата фудбалска лига југ. Очекувани резултати , но и натпревари со висока разлика каде фаворитите заслужено ги освоија бодовите.Еве ги и резултатите и стрелците на головите :

Ново Црнилиште – Локомотива Градско – 2:5 ( Ќамили , Усеинов – 2 , Атанасоски , Нацев , Ќазимов, Сулемани)

Превалец – Братство 07 – 1:2 ( Мустафоски – 2 , Стојаноски )

Напредок Крушеани – Вардар Неготино – 2:1 ( Цветаноски , Митрев , Никовиќ)

Питу Гули – Марена – 5:1 ( Стрезоски – 2 , Пажиќ, Бубаќоски , Стојаноски )

Младост Удово – Обршани 4:0 ( Спасиќ , Костадинов – 2 , Стоилов )

Д.Езеро – Големо Коњари 9:1 ( Илиев , Маринковиќ – 4 , Џокиќ , Ивковиќ , Мирчески, Упчев, Колески)

Динамо – Младост 1930 – 2:2 ( Чичоски , Китаноски , Наумоски – 2 )

Во продолжение и моменталната табела во третата лига југ :

ТАБЕЛА ТРЕТА ЛИГА ЈУГ

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе