ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Три многу важни бода за Победа против Вардар 2:0 (1:0)

478

Победа ја продолжува жилавата битка за опстанок во елитното друштво со мошне значајните 3 бода во Струмица против второпласираниот Вардар.. Триумфот над Вардар е важен за Победа, затоа што сега се зголемува разликата во однос на Скопје и Пелистер, од дното на табелата кое значи трансфер во понискиот ранг.
Еден гол во првото и уште еден погодок во второто полувреме беа и повеќе од доволни за „домаќинот“ да стигне до триумф. Се до 20. минута натпреварот имаше мирен тек , кога првата шанса беше претворена во водство. Нафрлената топка од десната страна, во мешаницата топката дојде до осамениот Гешоски кој што од 5-6 метри од свртуваше шутираше прецизно во голот.
Примениот гол како да го разбуди Вардар, па тимот почна да создава шанси и да притиска., но до крајот на првиот дел тоа не вроди со плод.
Во второто полувреме продолжи притисокот на Вардар, а пресудна беше 54 тата минута кога Победа го даде вториот гол, кога Даноски тргна по десната страна, се ослободи од младиот Тодоровски и со шут по земја ги постави конечните 2-0. До финишот, вардарци имаа шанса да го ублажат поразот, но обидите завршија безуспешно.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе