ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ТРИУМФ НА ДЕСПИНА НИЗ ПРЕСВРТИ

РАКОМЕТ: Деспина – Гевгелија 28:24

952

Екипата на прилепска Деспина постигна победа од 28:24 над солидната Гевгелија, во 3. коло од женската Супер лига, А-група. Во салата од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ вечерва имаше меч со пресврти.

Во почетниот дел се чинеше дека прилепчанките лесно ќе дојдат до трите бода, со оглед на водството од 7:1. Гостинките не се предаваа, и до крајот на полувремето се приближија на 13:12.

Во второто полувреме Гевгелија во еден момент поведе со 3 разлика (18:15), така што се случи интересен финиш. По 19:19 пак играта ја презеде Деспина, која се оддалечи и до 27:22, за на крајот да биде 28:24.

Во 4. коло, на 14 октомври, Деспина

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе