ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тројца прилепчани од шест македонски стрелачи се дел од Македонската реперзнтација во Сараево за медал

501

Во главниот град на Босна и Херцеговина, Сараево, викендов е 14. Меѓународен шестоаприлски турнир во стрелаштво со воздушно оружје, на кое учество ќе земе и репрезентацијата на Македонија. Во дисциплината воздушна пушка се тројца Прилепчани : Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп) и Анастасија Мојсовска, Никола Блажевски (Стрелец, Скопје), а во дисциплината воздушен пиштол е олимпиецот Борјан Бранковски (Стрелец, Скопје). Борбата за медал ќе биде мошне тешка, со оглед на присуството на 120 стрелци од 11 држави. Натпреварите се во стрелиштето „Зетра“.

Поддршка за македонските стрелци во Сараево се претседателот на Македонската спортска стрелечка федерација, Јордан Тасевски и селекторот на репрезентацијата на Македонија, Трајче Дамевски.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: