ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Црна седмица во Прилеп – од последиците на коронавирусот починале 18 лица

1.325

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, (во периодот од 17 до 23-ти ноември), во Прилеп имало 425 нови случаи на коронавирус. Од последици на коронавирусот, починале 18 лица.

Бројот на активни случаи изнесува 965, а 811 лица се наоѓаат на домашно лекување, 107 на болничко, 47 се лекуваат во дневната болница,а на кислородна поддршка се наоѓаат 53 пациенти;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 1.164 лица.Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 2.608, а починале 114 лица.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе