ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Турција на Македонија ќе и донира медицинска помош

553

Утре, доаѓа медицинската помош од Турција во Скопје. Амбасадата на Република Турција во Скопје, преку соопштение, информира, дека во текот на утрешниот ден во Северна Македонија ќе пристигне медицинската помош од страна на Турција.

Како дел од борбата со епидемијата Ковид-19, Република Турција со медицинска опрема ќе ја помогне Република Северна Македонија. Како што стои во соопштението  „медицинската опрема ќе биде донесена, утре, 8-ми Април, на меѓународниот аеродром во Скопје, со авион на турските воени сили. „

Во соопштението се наведува дека испораката на здравствени материјали ќе ја изврши амбасадорот на Република Турција во Скопје, Н.Е. Хасан Мехмет Секизќоќ.

извор: http://timebalkan.com/

Превод: Мартин Николовски- студент по новинарарство – Анкара
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: