ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Уште еден крадец фатен на дело, оперирал во угостителски објект

128

На 28.03.2022  во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Н.Ш.(56) од Прилеп. Тој бил затекнат при извршување на кражба од угостителски објект во Прилеп. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 27.03.2022 во ОВР Прилеп, С.Ј.(23) од Прилеп  пријавил дека на ул.„Три багреми” во Прилеп бил физички нападнат од И.Ј. и Е.Ј.., кои исто така физички ги нападнале неговиот татко и неговиот чичко, кои се обиделе да ги разделат. Се преземаат мерки за расчитување на случајот.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе