ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре, без струја граѓаните од две улици

627

Утре, во период од 10:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од улиците „Гога Јанкулоски„ и „Димче Антулески“ ќе имаат прекин со снабдувањето на електричната енрегија, известуваат од Регионалниот центар за управување со кризи – Прилеп. ЕВН Македонија КЕЦ Прилеп известува дека прекинот ќе биде заради рализација  на инвестицини зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе