ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре (среда) без струја центарот на Прилеп и с.Врбоец

1.892

ЕВН Македонија КЕЦ Прилеп известува дека заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот со електрична енергија, ќе има прекин со снабдувањето со ел. Енергија, утре, среда (14.04.2021) од 09.00 до 16.00 часот, во Централно градско подрачје: кај Киното, ЦК „Марко Цепенков“, Комерцијална банка, кафетериите „Арт„ и „Ла Пиаца„, подрачно Министерство за Образование-Прилеп, дел од просториите од ЈКП Комуналец.
Во време од 09.30 ч до 15.30 ч прекин во снабдувањето со ел.енергија ќе има во населеното место с.Врбоец- информираат од Регионалниот Центар за Управување со кризи-Прилеп

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе