ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вечерва Прилеп го искажа својот револт против поскапување на струјата

893

Во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ поради поскапувањата на струјата, вечерва протест одржаа Прилепчани, кои со возила од пред хотелот Липа, движејќи се низ централното градско подрачје, направија круг низ градот, со знамиња и пароли, искажаувајќи го својот револт „и, против политичкиот прогон, и политичкиот реваншизам кој што се случува изминатите години во Македонија.„- истакнаа организторите.

Освен во Прилеп, ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести и во Скопје и во Охрид.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе