ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВЕЛИГДЕНСКА ДОНАЦИЈА ЗА ДЕЦАТА ОД СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ОД СВЕТОТ НА КОЛОРЕС И ВИТАМИНКА

953

По повод најголемиот христијански празник, Велигден децата од градинката Светот на Колорес подготвија 200 велигденски пакетчиња за децата од социјално загрозените семејства, кои заедно со уште 200 пакетчиња од Витаминка, ги донираа за хуманитарната организација „Свети Спас”.

Од градинката истакнуваат дека донацијата е од сопствени средства на градинката, при што секое дете придонело со нешто слатко, кое лично го додало во пакетчето. На оваа иницијатива од градинката се приклучува и Витаминка со донација на уште 200 пакетчиња со производи наменети за децата во социјален ризик,„кои несмеат да се заборават“ истакнуваат од градинката и се надеваат дека и другите градинки ќе се приклучат на нивната иницијатива

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе