ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео) Причината зошто температурите се под просекот за во лето

813

Само по неколку денови од официјалниот старт на летото, временските прилики не’ носат во есенскиот, но и во зимскиот период. Државите од поранешна Југославија ги зафати студен бран. Босна и Херцеговина утринава бележеше многу ниски температури и тоа Сараево 10, Тузла 12, додека Бјелашница само 2 степени целзиусови.
Најладно е во Словенија каде студеното време предизвика врнежи од снег од утринава на Јулиските Алпи на врвот Кредарица на 2.515 метари надморска височина.

Кај нас како и што предвидоа метеоролозите температурите се за 10 степени под просекот, а наредниве неколку дена ќе се задржи врнежливо и студино време.

Проследете го видеото од овој „летен снег“ во Словенија.

https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/2256634681226287/

А еве што се случува на Јадранско море

https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/2256952664527822/

 

и во исто време на плажите во Италија

https://www.facebook.com/EmiliaRomagnaMeteo/videos/842229065967914/

https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/2256952664527822/

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе