ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Внимателно, на стрелиштето Леково – ќе се изведува боево гаѓање!

631

Понеделник, 29-ти и вторник, 30ти  јануари , 2018година, од 09.30 до 15.30 часот на стрелиштето Леково ке се изведува боево гаѓање, информираат од Регионален центар за управување со кризи – Прилеп.

Затоа  во овие денови се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето. Воедно,  сите лицата кои движат во овој реоно и по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето Леково пронајдат неексплодирани зрна односно проектили, се предупредуваат, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарниозонот во Прилеп,заради нивна заштита и безбедност

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе