ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Внимателно: Bо Лениште,Чепигово, Тројкрсти водата не е исправна за пиење

382

Водата од  с.Лениште , крајпатна чешма – извор, водата од регионалниот водовод с, Чепигово (Петре Дебрешлиоски)  водоводна мрежа и од регионалниот водовод с. Тројкрсти (Стојаноски Бале) водоводна мрежа, не одговара за употреба.

Што се однесува водата од регионлниот водовод од с. Канатларци –  бензинска пумпа , водоводна мрежа одговара за употреба, иноформира ПР службата од Општина Прилеп

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе