ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Крушево се реконструираат улиците

588

Општина Крушево работи на подобрување на уличната инфраструктура . Покрај реконструкцијата на главната сообраќајница во градот во моментов се работи на обновување на 3 локални улици во градот, а во Борино се санира улица во ова населено место.

„Крушево се менува и добива нов изглед, а проблемите на граѓаните се решаваат. Успеавме да го реконструираме и да обезбедиме проодност и безбедно движење на граѓаните. Паралелно работиме и на обновување на главната улица во градот “, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе