ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во последното деноноќие 55 заболени во Прилеп

631

Во изминативе денови забележано е зголемување на бројот на хоспитализирани пациенти во Кавадарци, Прилеп и Охрид, истакна министерот Венко Филипче.

-Евидентно е зголемување на бројот на заразени со корнавирус во изминатиот период и тоа онаму каде што е детектирана новата британска мутација. Зголемувањето е за 20 % до 50%, за последните два дена, а како причина се одредеи настани и прослави, истакна министерот, додавајќи дека заразените се од различна возраст, а не само млади лица.

Инаку, во последните 24 часа се направени 3.283 тестирања на територијат ана Македонија, а регистрирани се 449 нови случаи на ковид-19 во. Најмногу во Скопје 170, Прилеп, втор со 55, во Кавадарци 35..

Во Прилеп оздравени пациенти  се 17 лица,а едно лице е починато на (79г)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе