ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Прилеп за една седмица 20 починати, 371 новозаразени

709

Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека изминатата седмица, (од 30 ноември до 6 декември) во општина Прилеп имало 371 новозаболен од коронавирус. Од последици на коронавирусот починале 20 лица.

Бројот на активни случаи со ковид-19 изнесува 988, од кои 788 лица се наоѓаат на домашно лекување, 128 на болничко лекување, а 72 се лекуваат во дневната болница, додека на кислородна поддршка се наоѓаат 75 пациенти.

Вкупниот број на заразени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 3.383, а починало 151 лице

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе