ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Прилеп за една седмица починале 19 лица како последица од Ковид

460

За периодот од 5 април до 11 април годинава, во општина Прилеп имало 328 нови случаи на Ковид, информираат од Центарот за јавно здравје, а од последици на коронавирусот починале 19 лица. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 1.033; на болничко лекување се наоѓаат 125 лица, од кои 99 се на кислородна поддршка; во дневната болница се лекуваат 105 пациенти, а на домашно лекување се наоѓаат 98.  

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 7.632, а од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 364 лицa.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе