ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во сообрајќана незгода на патот Битола – Прилеп загина млад човек

2.287

Утрово , патничко возило „комбе“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(36) од Битола, излетало од патот Околу 05.25 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола – Прилеп, патничкото возило „комбе“, излетало од патот.

Од здобиените повреди возачот починал на самото местото. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а во координација со Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Извршен е увид на местото на незгодата од увидна екипа на СВР Битола.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе