ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Втор ден по ред 4 нови случаи корона позитивни во Прилеп

715

Во општина Прилеп, за среда 24 јуни, има 4 новозаболени од коронавирус, а во изминатите 24 часа нема оздравени од заразната болест, информираат од прес службата на општината. Ова е втор ден по ред со истиот број на новозаразени од Ковид 19 во Прилеп.
Бројот на активни случаи изнесува 20, од кои 11 се наоаѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување.
На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 7 лица позитивни на коронавирус.

Во последните 24 часа пак, 136 нови случаи на Ковид-19 се регистрирани по спроведени 1.208 тестирања во Македонија. Жариштата остануваат исти – вирусот најмногу се шири во Скопје, со 80 новодијагностицирани и Тетово – 24.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе