ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За една седмица 15 починати, 377 новозаразени од КОВИД 19

851

Од Центарот за јавно здравје во Прилеп информираат дека изминатата седмица, заклучно со вчерашниот ден, во општина Прилеп имало 377 нови случаи на коронавирус.

Од последици на коронавирусот, починале 15 лица. Бројот на активни случаи изнесува 765, од кои 659 се наоѓаат на домашно, а 106 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 1.019 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 1.818.

Инаку,од почетокот на пандемијата до денеска, од коронавирус починале 78 лица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе