ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За една седмица морталитето зголемен за 23 починат од ковидвирусот

524

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 15 до 21 март, во општина Прилеп имало 407 новозаболени од коронавирус. Од последици на коронавирусот починале 23 лица;

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 940, од кои 118 се наоѓаат на болничко лекување, 707 на домашно, а 115 се лекуваат во дневната болница. Вкупниот број на заразени од вирусот изнесува 6.529. Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починале 307 лица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе