ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Забрана за движење во шуми

607

Од денеска (вторник, 3 август) стапува на сила целосна забрана за движење во шумските предели низ државата. Од Владата апелираат до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата заради заштита на личната безбедност и заради спречување натамошно ширење на пожарите.

Пројавувањето на пожар се прави во Противпожарната бригада на телефонот 193 или во Центарот за управување со кризи, на 195.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе