ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО – Бикоски : Хемијата помеѓу играчите е клучот за успех на еден тим или репрезентација (ВИДЕО + ФОТО)

Бикоски : си ја сакам позицијата на која играм

464

Настапува за ракометниот клуб Прилеп а со своите одлични партии на позицијата лево крило , Христи Бикоски секогаш го дава максимумот на паркетот. Така беше и на последната проверка на формата за прилепскиот прволигаш во Лесковац , каде Бикоски беше еден од најдобрите на теренот во двата одиграни пријателски натпревари. За Радио Пела вели дека хемијата помеѓу играчите во екипата  е клучот за успех на тимот каде и да се претставува.

Играв и во Вардар , Јуниор Кисела Вода , учев од врвни тренери но кога се вратив во Прилеп и работам под палката на Горан Кузманоски , сметам дека тоа ми беше одличен потег во мојата кариера , чекор напред со кој се гордеам и секогаш максимално и посветено настапувам за РК ПРИЛЕП, истакна Бикоски за време на гостувањето во програмата во живо ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО.Со своето ускуство во ракометната игра Бикоски и одлично го анализираше овој ракометен шампионат каде најчудна репрезентација , играчки , му е Шпанија со повикот на многу анонимни ракометари. Разговорот со Христи Бикоски можете да го погледнете во видеото подолу.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: